22Čvn

Jak funguje cigareta IQOS

Nový typ cigarety IQOS funguje na zcela jiném principu než tzv. e-cigareta. Tabák není spalován a není tak vytvářen kouř.

Jak funguje e-cigareta

E-cigareta neobsahuje tabák, ale tekutinu s obsahem nikotinu (liquid). Zahříváním této tekutiny vzniká aerosol, kterou kuřák vdechuje a vydechuje. Oproti kouření klasických cigaret tak kuřák do svého těla dostane o 90-95 % méně škodlivých látek, které jsou obsaženy v kouři.

Jak funguje IQOS

Bezdýmná cigareta IQOS pracuje jinak. Do přístroje IQOS se zastrčí “malá cigareta”, která obsahuje tabák. Ovšem tento tabák není zapálen a nehoří, nýbrž je pouze zahříván. Kuřák tedy vdechuje pouze aerosol.

Menší rizika

Podle studií, které si nechala vypracovat společnost Philip Morris, představuje úplný přechod na cigarety IQOS menší riziko škodlivých účinků v porovnání v kouření klasických cigaret.

10 thoughts on “Jak funguje cigareta IQOS

 1. Liquid nemusí obsahovat nikotin, což je látka způsobující závislost a je mmj. obsažena v tabáku. U e-cigarety nevzniká žádný kouř, ale pára resp.mlha. Liquid se také pouze zahřívá.
  Rozdíl je tedy pouze v “náplních” ? Je možné do IQOS nalít beznikotinový liquid ?

  ….Kuřák tedy vdechuje pouze páru….
  Vydechne nebo už ne ?
  U e-cigaret píšete že vdechne i vydechne, což je velmi podstatné.

  děkuji za objasnění a přeji pěkný den
  Jeník

 2. původní článek:
  Jak funguje cigareta IQOS

  Nový typ cigarety IQOS funguje na zcela jiném principu než tzv. e-cigareta. Tabák není spalován a není tak vytvářen kouř.

  Jak funguje e-cigareta
  E-cigareta neobsahuje tabák, ale tekutinu s obsahem nikotinu (liquid). Zahříváním této tekutiny vzniká kouř, kterou kuřák vdechuje a vydechuje.

  Jak funguje IQOS
  Bezdýmná cigareta IQOS pracuje jinak. Do přístroje IQOS se zastrčí „malá cigareta“, která obsahuje tabák. Ovšem tento tabák není zapálen a nehoří, nýbrž je pouze zahříván. Kuřák tedy vdechuje pouze páru.
  ——–
  koment po úpravě článku
  Liquid nemusí obsahovat nikotin, což je látka způsobující závislost a je mmj. obsažena v tabáku.

  V obou produktech se náplně zahřívají, rozdíl je tedy pouze v “náplních” ? Je možné do IQOS nalít beznikotinový liquid nebo bude v prodeji i beznikotinová verze náplní do IQOS ?

  děkuji za odpověď a přeji pěkný den
  Jeník

 3. Dobrý den budou i ochucené příchutě a nebo jen klasicky tabák?

  1. Dobrý den i Vám,

   již nyní si IQOS i včetně příslušenství a HEETSticks můžete objednat na našem e-shopu BEZDYMU.CZ i výběr příchutě menthol aktuálně.

   DO KONCE ŘÍJNA START BOX IQOS✔️
   za zvýhodněnou cenu✔️

   Pro možnost vyzkoušení IQOS nás prosím kontaktujte přímo telefonicky.

   S přáním hezkého dne.

   Ivana Greifenthalová | manager
   Tým bezdymu.cz | + 420 734 200 144

   image1.PNG

 4. Dnes jsem zkoušela, a chutná jako normální cigareta, jen je to trochu jemnější. A jistě méně škodlivé.

 5. Dobrý den,

  v čem je rozdílnost IQOS proti e-cigaretám, když i podle popisu je zřejmé, že vlastně funguje na stejném principu?

  Prozradíte mi složení Heet náplní? Jinými slovy – obsahuje glykolovou bázi?

  1. Ještě si odpovím sám – https://en.wikipedia.org/wiki/Heat-not-burn_tobacco_product#iQOS podle wiki je tabák v Heet náplních namočen do propylenglykolu. Zde už opravdu musím poznamenat, že jakákoliv odlišnost proti e-cigaretám mizí, protže je to prostě jedno a to samé, akorát IQOS je z nějakého záhadného důvodu ještě doplněn nutností si koupit tabákový nosič této glykolové báze a co za cenu vyšší než je cena liquidů.

  1. Dobrý večer,

   Stejně jako iBUDDY a YVY AirCos® for HEETS
   Principem je žhavící hrot(elektricky napájen), který spaluje pouze tabák, tedy nedochází k uvolňování dalších škodlivých látek jako je tomu u běžných cigaret.

   Hezký večer

   Tým bezdymu.cz

   1. Narozdíl od normálních cigaret, zahřejí cigaretu na pouhých 350 stupňů (normální cigareta hoří při 600 stupních), a právě toto je klíčové – při této teplotě se z cigaret uvolní pouze nikotin. Nevdechnete žádnou škodlivou látku. Zásadní rozdíl je tedy ten, že se cigareta pouze zahřeje, ale nehoří, čímž je zbavena kouře a veškerých škodlivých výparů.

    Hezký večer

    Tým bezdymu.cz

Comments are closed.